Warsztaty MASCA na konferencji SAFECOMP 2023

Argevide jest zaagażowana w organizację międzynarodowych warsztatów Modular Argumentation to Support Device Conformity Assessment (MASCA), które odbędą się 19 września podczas konferencji SAFECOMP.

Wraz ze wzrostem złożoności systemów, również zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa stają się coraz bardziej złożone i czasochłonne. Jednym ze sposobów sprostania temu wyzwaniu jest modularyzacja assurance case. Wprowadzenie modułowości od etapu projektowania do certyfikacji znacznie zmniejsza pracochłonność prac oraz pozwala na ponowne wykorzystanie już sprawdzonej argumentacji uzasadniającej zapewnienie (w tym odpowiednich dowodów).

Warsztaty MASCA skupią się na zapewnianiu bezpieczeństwa systemów oraz sposobach zarządzania modułowymi assurance case. Warsztaty stworzą forum do prezentacji tematycznych i dogłębnych dyskusji na temat strukturyzacji, wzorców, ponownego wykorzystania oraz łączenia assurance case oraz dowodów atestacyjnych.

Warsztaty będą koncentrować się na obszarze urządzeń medycznych, ale obejmą również inne dziedziny, takie jak transport, automatyka przemysłowa, robotyka, energetyka jądrowa i obronność.

Więcej informacji znajdziesz w ogłoszeniu warsztatów oraz na stronie konferencji SAFECOMP.