Spotkanie NUG – Zarządzanie argumentacją bezpieczeństwa z użyciem metadanych

Struktura argumentacji bezpieczeństwa często bazuje na szablonach i wzorcach specyficznych dla analizowanych komponentów, atrybutów lub właściwości. Metadane opisujące analizowany system oraz jego otoczenie mogą posłużyć do zarządzania strukturą argumentacji oraz do jej weryfikacji.

Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy użytkowników NOR-STA (NOR-STA User Group), które odbędzie się 14 października. Głównym tematem spotkania będzie stosowanie metadanych w zarządzaniu argumentacją bezpieczeństwa. Będzie omawiać:

Zapraszamy uczestników do dzielenia się doświadczeniami i dobrymi praktykami stosowania assurance cases.
Spotkania NOR-STA User Group są otwarte dla wszystkich użytkowników NOR-STA. Celem spotkań jest wymiana doświadczeń stosowania assurance case oraz przekazywanie informacji o nowych możliwościach systemu NOR-STA. Spotkania są istotnym kanałem komunikacyjnym Argevide z użytkownikami i miejscem dyskusji o kierunkach rozwoju NOR-STA oraz metod stosowania assurance case. Podczas każdego spotkania mamy otwarte dyskusje lub sesje pytań i odpowiedzi (Q&A). Użytkownicy NOR-STA mają możliwość aktywnego udziału w spotkaniach i wpływu na formę spotkań w przyszłości.
Jeżeli stosujesz NOR-STA i chcesz dowiedzieć się więcej jak skuteczne i efektywnie pracować z tym narzędziem, zapraszamy do udziału w spotkaniach NOR-STA User Group.

Więcej informacji znajdziesz na stronie grupy użytkowników.
Uwaga: spotkanie NOR-STA User Group prowadzone są w języku angielskim.