Skorzystaj z nowego szablonu dla ISO 27001

Z przyjemnością informujemy, że jest dostępny nowy szablon zgodności dla standarduISO 27001 „System zarządzania bezpieczeństwem informacji”. Szablon został opracowany przez ekspertów z Politechniki Gdańskiej w dziedzinie bezpieczeństwa informacji. Szablon opisuje wymagania standardu pogrupowane w 11 obszarów, dla których prowadzona jest ocena poziomu zgodności. Zamieszczone opisy określają sposób spełnienia wymagań oraz kryteria oceny.

Szablon można wykorzystać do samodzielnego wykonania samooceny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, jak również jako narzędzie wspierające dla doradców i audytorów. Wynikiem oceny w NOR-STA jest raport pokazujący poziom spełnienia wymagań standardu z użyciem punktacji i wykresów.

Wszystkim użytkownikom NOR-STA oferujemy bezpłatną możliwość skorzystania z szablonu w ramach obecnego abonamentu. Bez względu na posiadany pakiet usług użytkownicy, którzy do końca grudnia zgłoszą do nas mailem, że chcą używać nowy szablon, otrzymają dodatkowy, bezpłatny projekt wraz z szablonem ISO, który będzie aktywny do końca abonamentu.

Norma ISO 27001 to międzynarodowa norma określająca zasady zarządzania bezpieczeństwem informacji. Dokument zawiera całościowy zbiór wymagań dotyczący wdrożenia, oceny, monitorowania i doskonalenia Polityki Bezpieczeństwa w organizacji.