Spotkanie NUG: Obsługa problemów i błędów w rozwoju assurance case

Rozwój argumentacji assurance case nie jest procesem trywialnym. Obejmuje to kroki związane z definiowaniem właściwych celów i kontekstu, przekonującego wnioskowania i zapewnienia dowodów wspierających. Zwykle wiele kwestii związanych z nieprzekonującymi lub źle ustrukturyzowanymi argumentami, niepopartymi właściwymi przesłankami, niekompletnymi lub nieaktualnymi dowodami musi zostać rozwiązanych, aby uzyskać poprawną i akceptowalną argumentację assurance case. Sprawne i efektywne zarządzanie wszystkimi problemami, które pojawiają się podczas opracowywania argumentacji, jest kluczem do sukcesu projektu.

Podczas spotkania omówimy jak efektywnie wykorzystać istniejące funkcjonalności NOR-STA oraz jakie nowe funkcjonalności usprawnią ten proces w przyszłości.

W ramach spotkania będziemy rozmawiać m.in. o następujących tematach:

  • jakie problemy mogą się wydarzyć i jak sobie z nimi radzić w procesie tworzenia argumentacji,
  • automatyczne wykrywanie i zgłaszanie problemów w sporze,
  • zarządzanie problemami dla pojedynczych oraz złożonych modularnych argumentacji.

Jeżeli bierzesz udział w rozwoju argumentacji assurance case, zapraszamy na spotkanie Grupy Użytkowników NOR-STA, które odbędzie się 9 marca 2023 roku.

Spotkania NOR-STA User Group są otwarte dla wszystkich użytkowników NOR-STA. Celem spotkań jest wymiana doświadczeń stosowania assurance case oraz przekazywanie informacji o nowych możliwościach systemu NOR-STA. Podczas każdego spotkania mamy otwarte dyskusje lub sesje pytań i odpowiedzi (Q&A).

Więcej informacji znajdziesz na stronie grupy użytkowników. Uwaga: spotkania NOR-STA User Group prowadzone są w języku angielskim.

NOR-STA to webowe narzędzie zespołowego rozwoju i zarządzania assurance case. Więcej informacji znajdziesz na stronie narzędzia.